Terapia Rejuvance

Rejuvance to rewolucyjna terapia estetyczna twarzy. Opierająca się na technikach uwalniających tkankę łączną i odblokowujących mięśnie twarzy, przykurczone z powodu częstego przyjmowania pewnego wyrazu twarzy, charakterystycznego dla danej osoby. Rejuvance jest metodą holistyczną. Działą na trzech poziomach – oddziaływuje zarówno na ciało, umysł, jak i na duszę. Może właśnie dlatego skuteczność Rejuvance jest tak duża. Niektórzy twierdzą, że jest to „leczenie ciała poprzez twarz”.

Technikę tę opracował Stanley Rosenberga, który z powodzeniem stosował ją dla aktorów w celu zrelaksowania mięśni twarzy. Dzięki temu aktorzy mogli bardziej wyraziście okazywać odtwarzane na scenie emocje. W przeciwieństwie do zabiegu chirurgii plastycznej Rejuwancja nie blokuje ekspresji twarzy, nie boli, może być powtarzany bez ograniczeń czasowych, jest naturalny, bezpieczny i atrakcyjny również pod względem ekonomicznym.
Perfekcyjnie wykonane przez terapeutę ruchy palców usuwają napięcia, które zaburzają zdrowe funkcjonowanie mięśni i tkanki łącznej pod skórą , a także stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Twarz staje się rozjaśniona, promienna i zrelaksowana. Mniejsze zmarszczki znikają a te, które do tej pory były bardziej widoczne, znacznie spłycają.

Jak działa

Niezwykle prosta metoda Rejuvance uruchamia mechanizmy ciała eliminujące nadmierne napięcie komórkowe oraz usprawnia przepływ substancji odżywczych, dzięki czemu przywrócona zostaje żywotność wyrazu i ruchomość twarzy.
Efekty
Poprawa jakości skóry: zmniejszenie rozszerzonych porów; usunięcie toksyn w następstwie poprawy pracy układu limfatycznego; lepsze nawilżenie skóry; poprawa wchłaniania przez skórę w związki z usprawnieniem przepływu krwi, piękniejsza, wypoczęta, szczęśliwa twarz, cudowny relaks i spokój  oraz pozwala  pozbyć się niektórych problemów zdrowotnych, a ponadto wpływa na:
•  Zaniknięcie drobnych zmarszczek; zmarszczki głębsze spłycają się,
•  Właściwe napięcie i sprężystość mięśni twarzy,
•  Znaczne zmniejszenie się opuchlizny pod oczami oraz cieni,
•  Odzyskanie właściwego zarysu twarzy

Ponieważ Technika Rejuvance, jest metodą holistyczną – pływającą poprzez twarz na całe ciało, daje nam o wiele więcej korzyści niż tylko efekt wizualny.
•  przynosi ulgę w bólach głowy i migrenach,
•  poprawia jakość snu,
•  poprawia jasność myślenia,
•  poprawia samopoczucie,
•  daje głębokie odprężenie fizyczne i emocjonalne,
•  poprawia jakość oddechu,
•  ulepsza funkcjonowanie stawu skroniowo-żuchwowego,
•  ułatwia uśmiechanie się.

U osób, u których zastosowano odmładzającą twarz technikę Rejuvance nastąpiło zmniejszenie napięcia mięśni głowy, szyi i barków. Dzięki temu mięśnie działają efektywniej. Tkanka łączna, która mogła przykleić się do innych tkanek, zostaje uwolniona. Następuje poprawa przepływu substancji odżywczych w żelowej istocie międzykomórkowej co sprawia, że skóra staje się lepiej odżywiona i nawilżona od wewnątrz.
Na poziomie fizyczym efekt Rejuvance porównywany jest do efektu jaki daje operacja liftingu twarzy. Jednak skuteczność jest sprawą indywidualną i wpływa na nią wiele czynników, m. in.: wiek, stan zdrowia, typ skóry, głębokość zmarszczek, stopień nawodnienia organizmu oraz tryb życia jaki prowadzi dana osoba.

Przeciwwskazania

Zabiegi Rejuvance nie są polecane dla:

•  osób chorych na cykrzycę,
•  kobiet ciężarnych,
•  osób, u których występują poważne problemy skórne,
•  osób z poważnymi problemami psychicznymi,
•  osób, u których stosowano zastrzyki z botoksu lub kwasu hialuronowego, itp.
Każda osoba, która przychodzi na Rejuvance jest proszona o podpisanie oświadczenia, że w/w przeciwwskazania u niej nie występują.

Opis zabiegu

W trakcie zabiegu osoba, która jest mu poddawana leży wygodnie, a terapeuta wykonuje specyficzne ruchy lub naciski w ściśle określonych punktach, oddziałując tym samym na 97 mięśni twarzy, głowy, szyi , ramion i dekoltu. Dla zapewnienia jak największego komfortu terapia jest wykonywana przy delikatnym oświetleniu i subtelnych dźwiękach muzyki.

Kompleksowa Terapia REJUVANCE składa się z 6 oddzielnych sesji, wykonywanych w odstępach 2 – 3 dni,

Sesja 1 – dotyczy całej powierzchni twarzy co wpływa na „uwolnienie i rozluźnienie tkanki łącznej” w głębszych warstwach mięśni i w skórze,

Sesja 2 – polega na pracy na mięśniach znajdujących się na głowie, czole i w okolicach oczu.

Sesja 3 – terapeuta pracuje na mięśniach twarzy odpowiedzialnych za obszar wokół oczu, policzki oraz okolice ust,

Sesja 4 – zaczyna się w okolicy ust i kończy na szyi,

Sesja 5 – dotyczy brody, szyi i ramion,

Sesja 6 – polega na pracy ogólnej, a zwłaszcza miejsc, w których występują problemy i przez to wymagają szczególnej uwagi .

 

W celu zachowania efektów Rejuvance na dłużej zalecane jest samodzielne wykonywanie codziennej „gimnastyki twarzy”. Efekt całkowicie rekompensuje wkład czasu i „wysiłku” jaki temu został poświęcony. Opis i wskazówki przekazuje terapeuta. Kolejnym, bardzo dobrym sposobem jest powtarzanie, co pewien czas pojedynczych, indywidualnie dobranych zabiegów. Zapobiega to ponownemu nagromadzeniu się przeróżnych napięć, widocznych się na twarzy jako zmarszczki, asymetria czy smutek.